Jaguar je britská automobilová značka, která se proslavila výrobou luxusních a sportovních vozů. Její kořeny sahají do roku 1922, kdy William Lyons a William Walmsley založili firmu Swallow Sidecars Company, která se zabývala výrobou motocyklových sajdkár. Později se firma začala věnovat také výrobě karoserií pro různé značky automobilů, jako byl například Austin Seven. V roce 1928 se firma přesunula do Coventry, kde sídlí dodnes. V roce 1945 byla firma přejmenována na Jaguar Cars Limited a zaměřila se na výrobu luxusních a sportovních automobilů.

Na začátku 50. let se jméno Jaguar a jeho modely staly vyhledávanými vozidly. Během této doby však Jaguar zaznamenal nedostatek oceli, takže udržet krok s poptávkou bylo někdy obtížné. Aby zajistil, že společnost může přežít, spojil se s několika firmami, které se zabývaly výrobou a dodávkou oceli.

Až po současnost

V roce 1966 se Jaguar spojil s British Motor Corporation a později s Leylandem, což vedlo k vytvoření British Leyland Motor Corporation. Po krátkém období nezávislosti byl Jaguar v roce 1989 koupen Fordem a v roce 2008 indickou společností Tata Motors. V lednu 2013 došlo k úplnému sloučení s Land Roverem do společnosti Jaguar Land Rover.

Jaguar Eyewear

Historie brýlí značky Jaguar sahá do roku 1984, kdy Jaguar uzavřel první licenční smlouvu se společností Menrad, která distribuuje brýle Jaguar do dnes. Tyto společnosti sdílí hodnoty designu, kvality a inovace, díky kterým je tato dlouhodobá spolupráce tolik úspěšná. Ke 40. výročí spolupráce těchto prestižních společností byla vytvořena speciální limitovaná edice pouhých 600 párů exkluzivních slunečních brýlí, které vycházejí z původního vintage designu z 80. let

OBRUBY Jaguar KOUPÍTE U NAŠICH OBCHODNÍCH PARTERŮ